Скандинавія нещадно захопила наші серця, і ми впевнені, що ваш інтерес до цього тонкому північного стилю також великий і абсолютно всеосяжний. Захоплюємося ми не тільки філософськими аспектами вже відомих хьюгге і лагом, але і їх втіленням в інтер'єрних рішеннях, в живописі і навіть в бізнесі.

У цій статті ми торкнемося самий лаконічний, мобільний і бюджетний штрих скандинавського інтер'єру — плакати або як їх звично називають постери: трохи історії, трохи цікавих фактів, корисних ідей для самих практичних і творчих читачів.

Рух — життя!

У чому краса і привабливість скандинавського стилю для слов'янської душі? Скандинавський клімат суворий і колючий, зовсім як в Україні, тому в наших країнах так цінується затишок і тепло домашнього вогнища.

Чарівність натуральних матеріалів, простота і лаконічність форм, практичність і стильність дизайну, світлі і повітряні колірні поєднання все частіше зустрічаються в наших будинках як данина природності і дружелюбності скандинавського стилю.

Проте, особлива цінність стилю scandi для нас не тільки в балансі і легкості інтер'єру, але і в його мобільності та динамічності. Тому ніякої статики, тільки рух і життя!

Плануючи зміни в будинку, придивіться до можливості розставити свіжі, більш актуальні акценти на стінах з допомогою постерів в скандинавському стилі.

5 історичних фактів про плакатах: класика контрасту

  1. У Стародавньому Єгипті списки втікачів рабів розміщувались у спеціальних оголошеннях — перших «аналогах» плакатів.
  2. 1482 році вперше для залучення покупців англійська книгопродавець Батдольд використовував плакат у рекламі нового видання «Геометрії Евкліда».
  3. У 1796 році німцем Алоізом Зенефельдером був винайдений спосіб тиражування зображень:
  • на камені робили малюнок особливим хімічним складом;
  • покривали камінь фарбою, яка залишалася тільки на слідах складу;
  • з цього каменю робили відбиток на папері.
  1. У 1832 році художник Корнилій Тромонин віддрукував кольорові ілюстрації до книги про князя Святослава, вперше використовуючи метод хромолитографии.
  2. У 1866 році французький графік і декоратор Жюля Шере заснував крихітну літографію в Парижі.

Ж.Шере — автор основних постулатів оформлення плаката, ось їх короткий зміст:

  • кольори — все грунтується на контрасті, білий фон і світлі фігури чи навпаки;
  • тексти і графіка — легкі для сприйняття «на ходу»;
  • мінімалізм в деталях;
  • симетрія і отцентровка головного елемента.

Через понад століття історії плакату (здебільшого рекламного, комерційного), сучасні графічні можливості дизайнерів знайшли вираження в постерах для інтер'єру. 

Постери в стилі scandi: 5+ популярних сюжетних тим

Мода на постери прийшла з поп-арту в 50-ті роки минулого століття. Найбільш затребувані теми постерів у скандинавському інтер'єрі:

  • зображення тропічних листя, пейзажі;
  • мінімалістичні літерні малюнки, мотиваційні написи;
  • комбінація цих двох тем;
  • морська тематика;
  • монохромні малюнки і фотографії, в тому числі сімейні фото;
  • портрети;
  • репродукції живопису.

У сюжеті постерів завжди знайдеться місце зображень міст, пейзажів, диких тварин, гірських піків, орнаментів, портретів, знаменитостей, техніки — тільки б добре гармоніювали з вибраним стилем.

Способи компонування scandi плакатів

При повній відсутності креативних позивів, найпростіше рішення для зайнятих понад любителів дизайну — купити в найближчому спеціалізованому гіпермаркеті комплект постерів, вже підібраних за сюжетом, стилем і колірному поєднанню.

Залишиться тільки оформити і скомпонувати вибраний варіант.

У продажу зазвичай зустрічаються комплекти в наборі від двох до п'яти (іноді більше) штук, ідеально поєднуються між собою композицій, горизонтального або вертикального формату.

Це важливо!

Постери великого розміру ефектно виглядають як соло, так і в композиції з більш дрібними формами.

Сюжетна тема також може бути загальною, або різноспрямованою, але зі сполучною ланкою між зображеннями. 

  1. Великий постер – соло.
  2. Пара постерів.
  3. Ефектне тріо.
  4. Готова стіна.

Як тільки обраний комплект постерів, залишається визначитися з кріпленням і, власне, компонуванням.

Мало кому захочеться дірявити нещодавно відремонтовану стіну цвяхами або псувати шпалери скотчем (хіба що тільки для декоративного ефекту).

Сучасні види кріплення:

  • підвісна система — алюмінієвий профіль кріпиться під стелею, забезпечений мобільними гачками і волосінню;
  • тросова система — частіше зустрічається в галереях, в магазинах — два троси натягаються між підлогою і стелею або між двома стінками.

Перед тим як зважитися на остаточну фіксацію, потренуйтеся, що називається, «на кішках»:

  • на непотрібному шматку паперу або шпалер обведіть рамки постерів у тому порядку, як вам подобається, а результат потім прикладіть до стіни і помилуйтеся;
  • виріжте з газети за формою постерів зразки і, з малярським скотчем напоготові, пофантазуйте, як буде виглядати ваша стіна.

Варіантів ефектною композиції кілька:

  • квадрат, прямокутник, ромб (постери збудовані всередині уявної фігури)
  • вирівнювання по нижній або верхній лінії (наклейте малярний скотч по горизонталі, постери розмістіть нижче або виший цієї риси)
  • симетрія відносно центру (самий великий плакат — по центру, решта — симетрично навколо нього).

Ми впевнені, що наші поради допоможуть і у вас все вийде! Доповнити інтер'єр в скандинавському стилі допоможе команда дизайнерів з ательє Article - загляньте в світ витонченого декору для дому.

Скандинавський стиль, оновлений за допомогою лаконічних і свіжих деталей, — прекрасний спосіб порадіти літнім теплом і яскравого сонця. Тільки пам'ятайте, що не варто захаращувати житло надлишком однотипних декоративних елементів. «Менше — більше», — англійський поет Роберт Браунінг знав це точно.

Мобільний, рухливий скандинавський інтер'єр — що приходить, що ховається в комору до наступного сезону, з'являються більш актуальні деталі — підійде всім, хто цінує домашній затишок, хто не хоче радикальних змін, проте мріє про оновлення.

5 ідей настінного декору в стилі scandi

до Речі, таким актуальним і свіжим рішенням для домашньої обстановки можуть стати не тільки плакати, але і інші настінні декоративні елементи:

  1. Природний экодекор.
  2. Настінні вивіски і декор з натуральних матеріалів.
  3. Голови тварин, роги.
  4. Дзеркала.
  5. Годинник, календарі, панно.

Яскраві, свіжі композиції для стильного інтер'єру — ось що таке настінний декор в скандинавському стилі! Вражаюче розмаїття можливостей комбінувати ідеї і способи оформлення домашнього вогнища дає привід для гарного настрою, чи не так?