“Не втомлюся повторювати: головне, не здавайтеся моді і дизайну! Гарний смак не скасовується, йому ніколи не пізно повчитися. Все інше — питання особистих можливостей. І найстрашніше — перестаратися”. Філіп Старк, французький промисловий дизайнер.
Дійсно, поняття «смак» передбачає під собою історично сформовану здатність людини у вмінні відрізняти прекрасне від потворного. З гарним смаком не народжуються, ця здатність придбана. Попрактикуємось на скандинавському стилі, а точніше, на його різновиді – його Величність Нордик. Тут складно перестаратися, так як основою цієї течії є мінімалізм.
Скандинавський дизайн інтер'єру в суворому, але величному нордичному обрамленні, не залишить ваші фантазії в спокої, і ви обов'язково захочете застосувати наші ідеї у себе в будинку!
Переймаємося північним шиком
Класичний нордик-інтер'єр дуже просто повторити на своїх квадратних метрах, знаючи основних китів «в обличчя»:
- природне світло, відкриті простори і монохромність;
- використання нейтральних і холодних кольорів (всі відтінки бежевого, сірого і білого);
- минималистичні меблі з натуральних матеріалів;
- оригінальні елементи декору часто в геометричному стилі.
Весь сканди в цілому базується на функціональності всього, що оточує людину в будинку, але живі рослини будуть доречні в якості декоративного доповнення.
Історія в яскравих фактах
Стиль нордик зародився в 1950-і роки в північноєвропейських країнах: Данії, Швеції, Норвегії та Ісландії. З 1954 по 1957 по США і Канаді гастролювала виставка “Design in Scandinavia”. Назва цього заходу в подальшому став міжнародним брендом. Найвідомішими представниками скандинавського стилю є Арне Якобсон та Альвар Аальто – про них ми писали в докладній статті про датських стільці. Ці дизайнери воістину видатні «особи» північного стилю. Колосальний внесок в розвиток скандинавської течії внесла Швеція, починаючи з 50-60-х років. Відомий шведський меблевий концерн IKEA продовжує радувати сучасний світ складних речей простими і функціональними предметами меблів, декором і аксесуарами.
Якою повинна бути палітра кольорів?
Безперечно, одним з головних кольорів у стилі нордик є білий. Божественний колір, символ життя і світла. Щоб скрасити одноманітність інтер'єру, пожвавити обстановку, багато дизайнерів додають акценти. Для цього бездоганно підійдуть такі відтінки, як: чорний, синій, червоний і зелений. Саме ці кольори здатні зробити контраст, надавши інтер'єру вишуканість і виразність.
Тренд 2020 – натуральність
У північноєвропейських країнах, де індустріалізація трохи запізнилася, колосальний вплив надавали ремісничі традиції. Зважаючи на це, значне місце зайняв органічний дизайн.
Безсумнівно, натуральність привносить в будинок затишок, тепло і гармонію. Основними матеріалами є деревина, метал, натуральні камені, скло, бавовна, льон, шкіра, кераміка, живі рослини.
Як обставити своє житло?
Меблі повинні бути практичними і функціональними. Плавність природних ліній, лаконічні витончені форми, суворий функціоналізм, нічого зайвого, максимум вільного простору. Ось що, на думку скандинавських дизайнерів, робить життя людини простіше і зручніше.
Зазвичай виготовляють меблі зі світлих порід дерев. Текстиль, м'який, натуральний, теплих життєрадісних кольорів, або із забавними принтами, доповнює картину затишного куточка.
Декор і аксесуари
У скандинавському інтер'єрі осідає мінімум елементів декору, але зазвичай вони в міру яскраві і прості. Пам'ятайте про природності і натуральності в дрібницях. Настінні декорації здатні надати заключний шик. Ще краще, якщо вони будуть зроблені з дерева. Особливе місце в сканди займають постери і плакати. Це ціла індустрія – які тільки графіки не придумали винахідливі дизайнери.
Відмінним доповненням для інтер'єру в стилі нордик стане декоративна настінна вивіска з дроту у вигляді літери зі словом HOME. Цей виріб буде відмінним подарунком для ваших близьких.
Класичний нордик є не просто напрямком у дизайні, це – стиль життя. Запорука популярності полягає в мінімалізмі, простоті створення, зручності, практичності і недорогому оформленні. Такий інтер'єр, мабуть, сам трансформується – завдяки правильним яскравим акцентам, грі контрастних відтінків і важливим дрібницям ви зможете оновлювати обстановку і йти в ногу з сучасними трендами в декорі.