Відразу уточнимо, щоб не обнадіювати геймерів, що наш гайд не про  ігрові приставки, а про консолі, предмет меблів, який відомий ще з XVII століття. Ця річ робила красивішим і комфортнішим життя французького короля Людовика XIV, і до сьогоднішнього дня не втратила свою актуальність, доповнюючи сучасні інтер'єри справжніх цінителів дизайну і функціонального декору. 

Консоль здатна на багато: це практична ідея для зберігання речей і шанс продемонструвати талант декоратора.

Непростий столик

Домовимося, що не будемо сприймати консоль як черговий предмет меблів у вітальні або спальні, куди можна недбало кинути ключі або поставити тацю з ранковою кавою. Нехай вона стане своєрідною віньєткою і повноправною деталлю інтер'єру, що передає його дух і настрій.

Важливий момент! Консоль - від франц. console — «кронштейн», предмет меблів, який виглядає як архітектурна деталь, яка виступає зі стіни – балка, підставка, підпора. Це мініатюрний столик з характерними параметрами, який може бути на прямих або фігурних ніжках, зафіксований до стіни, різний за формою стільниці та її глибині.

Меблі з історією

Цінитель витонченого мистецтва Людовик XIV прищеплював любов до прекрасного, наповнюючи палацові простори предметами розкоші. Численні статуетки, вази, дзеркала в позолочених рамах, картини, свічники повинні були зі смаком розміщені в шикарних інтер'єрах. 

Консолі тих часів стояли на одній або двох ажурних ніжках, спираючись на стіну, а їх присутність в будинку свідчила про тонкий художній смаку його власника.

Сучасні консольні столи

І сьогодні консолі мають неглибоку стільницю, довжина якої може бути будь-якою. Також і стиль може бути найрізноманітнішим – прованс, класика, бароко, модерн і навіть кантрі. Їх створюють з податливого дерева та пластику, футуристичного скла і вікового каменю. 

Конфігурація може змінюватися в залежності від загального дизайну інтер'єру та потреби користувачів – полички, шухлядки і додаткові ніші або порожній простір під стільницею для пуфів або інших предметів.

Призначення консолі:

  • майданчик для декору;
  • туалетний столик;
  • книжкова полиця;
  • підставка для телевізора і інших гаджетів;
  • столик для живих квітів;
  • барна стійка;
  • мобільний приліжковий столик (якщо на ніжках є ролики).

Цей чудовий столик дійсно універсальний, тому рекомендуємо завести такого стилягу і у себе вдома. Щоб розуміти, де поселити консоль в своєму інтер'єрі, розглянемо приклади її розміщення в різних кімнатах.

Передпокій

Консоль тут стане хорошим компаньйоном для підлогової вішалки, банкетки і великого дзеркала з вхідного гарнітура. На столик зручно класти рукавички, а зону над ним можна декорувати оригінальною ключницею або стилізованим поштовою скринькою для кореспонденції.

Вітальня

В якості підставки під телевізор та аудіотехніку консоль згодиться, якщо всі комунікації і дроти будуть заховані в короб. Якщо диван у кімнаті не приставлений впритул до стіни, то столиком можна задекорувати його зворотний бік спинки. 

Предмети першої необхідності (планшет, телефон, пульти від техніки, чашка і книга) будуть завжди під рукою. Якщо не любите навантажувати простір зайвими деталями, зупиніться на лаконічному декорі в скандинавському стилі.

Кухня

Консоль на кухні або в їдальні може прихистити витончений графин з водою і склянку, стати книжковою полицею і місцем для особливих фоторамок. Вази з живими квітами та вазони з зеленими рослинами зроблять атмосферу свіжою і затишною.

Home-офіс

Всім фрілансерам і працюючим будинку варто організувати додатковий острівець для ділових питань крім стандартного робочого столу. На консоль в домашньому офісі можна поставити ноутбук, стильний органайзер, розмістити настільні книги, зафіксувавши їх оригінальними упорами. Комфортний пуф відповідно з висотою столика компактно розміститься під стільницею і заощадить простір.

Спальня

Консоль ідеальна в якості туалетного столика. Обов'язкові в такій модифікації шухлядки і додаткові полички для косметики та інших потрібних дрібниць. Дзеркало над консоллю можна підібрати в тон з її оформленням або купити красивий настільний аксесуар, який можна переміщати, якщо це знадобиться.

Під сходами

У цьому випадку простір «гуляє», не приносячи ніякої користі. Консоль під сходовим прольотом з декоративними фігурками, вазами або світильником подарує цьому сліпому куточку естетичний і функціональний сенс. Спробуйте використовувати елементи різної висоти на стільниці, повторюючи лінію сходового маршу.

Як арт-об'єкт

З консолі можна зробити естетичний магніт, оформивши її складними деталями індустріального дизайну або простим і лаконічним декором нордичного стилю. У вас два шляхи – вибрати незвичайний столик і доповнити його стриманими елементами або поставити абсолютно просту модель і ускладнити її масивними і помітними деталями.

Декоруємо?

Сценарій появи консолі у вашому будинку може бути будь-яким, але вона доречна в інтер'єрі будь-якого стилю – від помпезного бароко до брутального лофту. Найприємніше, що ваша фантазія тут поза рамками і концепція декорування може змінюватися в ногу з тенденціями і трендами світу дизайну.

Оформлення цих компактних меблів можна варіювати, оновлювати декор час від часу і пробувати свої сили в ролі дизайнера-оформлювача. Не кидайтеся у всі тяжкі, ми змалюємо кілька важливих моментів, які не дозволять перетворити гідну консоль в перевантажений несмак.

Правила і табу

Перш ніж ви придвинете консоль до стіни, подбайте про її зовнішний вигляд. Пам'ятайте, що композиція охопить і деяку площу навколо стільниці, тому оформіть цей простір у відповідності з загальною картиною декорування. 

І ще кілька моментів:

  1. Якщо декор в класичному стилі користуйтеся принципами симетрії, особливо це стосується великих предметів – вони повинні бути парними.
  2. Для модерну та інших більш вільних дизайнів вітається асиметрія, якщо елементи колекції занадто дрібні, можна розбавити ситуацію великими вазонами з зеленими рослинами.
  3. На стіну варто розміщувати або одну велику деталь, наприклад дзеркало або картину, або компонувати близькі за стилістикою дрібні елементи.
  4. Чим більше предмети, то їх має бути менше, і навпаки. Різниця у висоті і розмірі зробить композицію більш об'ємною.
  5. Вибирайте предмети для консолі, схожі за основними ознаками – текстурою, кольором, стилем і формою.

Не забувайте про простір під столиком. Якщо ви живете в невеликій квартирі, то по максимуму використовуйте це місце. Там відмінно приживуться м'які пуфи, сухий акваріум, декоративна ваза або статуетка.

Деякі подумають, навіщо організовувати ще один пилозбірник. Але потрібно доглядати за будь-якою поверхнею в будинку, штори і улюблене крісло теж частина декору, активно збирає пил, однак, ніхто не поспішає з ними розлучатися. На вміло оформленої консолі буде відображатися настрій господаря, атмосфера може змінюватися разом з порами року за вікном і підкреслювати сезонність декору.

Як зробити консоль своїми руками?

Часто в процесі ревізії старого сараю або гаража можна виявити багато цікавого і цілком придатного мотлоху. Старий стіл стане в нагоді для створення консолі своїми руками – досить розпиляти його навпіл і пофарбувати в потрібний колір або задекорувати в техніці декупаж.

Розповімо докладніше, як зробити це просто і отримати WOW-ефект від результату:

  1. Відміряємо потрібну глибину майбутньої стільниці консолі і робимо розпил. Рівніше все це вийде зробити електролобзиком.
  2. Наждачним папером обробляємо краї і при необхідності всю поверхню виробу.
  3. Закріплюємо металеві куточки із зворотного боку — по центру і краях.
  4. Фарбуємо столик і залишаємо висихати.
  5. Декоруємо за допомогою спеціальних серветок для декупажу, трафаретів або залишаємо поверхню однотонною. Як варіант – закріпіть на стільниці тканину нестандартного забарвлення або зробіть на замовлення фотодрук на шматку ламінованого пластику.

Залишилося зафіксувати столик і прикрутити його до стіни за допомогою саморізів. Доповніть консоль декором і ваш шедевр готовий. А у вас вдома є такий предмет меблів? Діліться з нами своїми ідеями в коментарях і підписуйтесь на нас в соцмережах!