Україна все ще звикає до католицької дати Різдва, і за інерцією відзначає “Святвечір” не тільки 25 грудня, і 7 січня. Здорово, що до вибору презентів ми підходимо однаково відповідально, намагаючись придбати їх заздалегідь. Є традиційні варіанти подарунків, але іноді хочеться ексклюзивних речей, до яких звикли жителі Європи і США, а у нас вони тільки входять в розряд тренда. Що дарують на Різдво в інших куточках нашої планети - будемо розбиратися, можливо, ці ідеї душі і вам.
Особливі традиції свята
Це сімейний захід з особливим сакральним змістом для всіх християн. Народження Ісуса Христа, який виступив Спасителем від гріхів для всього світу, об'єднує за столом рідних і близьких, щоб вшанувати цю подію, спілкуючись і радіючи в колі сім'ї. Куди б ви не відправилися на Різдво, скрізь люблять подарунки. Але іноземці по-різному інтерпретують суть свята і ототожнює його зі своїми територіальними традиціями.
Що дарують в Німеччині?
Німці помпезно організовують це свято, що завжди з гучними заходами, що світиться і строкатим декором, спустошуючи міської і свій власний бюджет на кругленьку суму. Ажіотаж з вибором подарунків і веселощі стихають тільки до обіду 24 грудня, після чого дружні родини сходяться на святкову вечерю з врученням один одному підготовлених сюрпризів.
Адвент-календар
Це коробка особливих цукерок у кількості 24 штук, яку в Німеччині дарують один одному в кінці листопада. Кожен день, аж до 25 грудня, і старий і млад ласують однією цукеркою, скорочуючи дні до улюбленого свята.
Німецька педантичність
Ще 11 листопада в 11 годин 11 хвилин відкриваються ярмарки, і народ юрбами відвідує Торгові центри та магазини в пошуках добротної, але головне, практичною штучки на подарунок. Так само традиційно дітям Санта приносить солодощі та іграшки, залишаючи в шкарпетках поруч з каміном.
Подарункові сертифікати і дорога брендова косметика лідирують при виборі подарунків на Різдво у німців, залишаючи місце книг, абонементами, прикрасам і гаджетів. Не пробуйте дарувати їм блокноти, щоденники та органайзери - вони сприймуть це як образу з натяком на їх непунктуальність або неорганізованість.
Що дарують на Різдво в США?
З тієї ж “чорної п'ятниці” (11 листопада) стартує сезон розпродажів і підготовки подарунків. Жителі мегаполісів змітають з прилавків все, не надто замислюючись над ідеями - в Америці на Різдво вітають усіх, кого тільки можна віднести до знайомим і приятелям. Тому, якщо встиг запакувати сюрприз, то і на цьому місія виконана. Запроторити в носок всі приготовані презенти нереально, тому гори коробок складують під ялинками.
Вибираючи сюрприз для одного-американця, не бійтеся помилитися - дарувати можна буквально все, а якщо ви хоча б трохи в курсі переваг цієї людини, тоді вам буде ще простіше. Книги, косметика, одяг, галантерея, побутова техніка та сувеніри на будь-який смак заповнюють всі американські магазини, лавки і ярмарки.
Подарунки на Різдво у Франції
Різдвяний шопінг для романтичних французів - особливе дійство, на якому вони смітять грошима і купують багато подарунків для близьких. Дітей обов'язково балують іграшками - брендовими і якісними, тому що французи впевнені, що малюки повинні отримувати все найкраще.
В тренді душевні презенти - вони обожнюють книги, лаконічні або, навпаки, химерні свічники, диски з сімейними фільмами, настільні ігри - все, що може об'єднати сім'ю і друзів в одній компанії. Солодощі, закордонний алкоголь і предмети мистецтва тут теж у пошані.
У Франції люблять колекціонувати і дарувати барвисті листівки, якими обмінюються за святковим столом. Не ризикуйте презентувати їм одяг або набори фужерів - як законодавці моди вони можуть вас не зрозуміти, якщо ви, не дай Бог, вручили їм модель минулого сезону. Посуд буде натяком на відсутність кулінарних талантів у господині, косметика - образить навіть саму доглянуту дівчину, а парфумерію мають право дарувати тільки чоловіки або женихи.
Традиційні подарунки в Україні
Українці вбирають численні європейські традиції і переймають досвід далекого зарубіжжя, практикуючи обдаровувати близьких презентами, властивими і німцям, і французам, і американцям.
Але ми все більше повертаємося до витоків і істинного змісту Різдва. Християнство продовжує переживати відродження, тому презенти з релігійним змістом заходять на ура. Янголята, свічники, золоті та срібні хрестики та іконки, солодощі та сувеніри.
Але на першому місці все ж декор - оригінальний, функціональний і бажано екологічний. Можливо, це вже чарівництво Різдва, і ви випадково потрапили в наш блог, адже саме такі нестандартні авторські подарунки ми створюємо в дизайн-ательє Articlerepublic з любов'ю і позитивним настроєм.